Obroty firm PDF Drukuj Email

zakresy raportuRaport jest wykonywany dla podanego okresu, wyrażonego w miesiącach lub kwartałach. Z grona wszystkich kontrahentów można wybrać tych, którzy wykazują w analizowanym okresie obrót, wyższy od wskazanego (obrót graniczny), a także tych którzy w zadanym okresie nie wykazywali żadnego obrotu. Ustawiając odpowiednio okresy z obrotem i bez można uzyskać raport zawierający kontrahentów, którzy zaczęli kupować (okres bez obrotu przed okresem z obrotem) lub tych, którzy przestali kupować (okres bez obrotu po okresie z obrotem). Zakres raportu można zawęzić do podanych grup towarów, grup firm i wydziałów / biur handlowych.

raportPodstawowa tabela raportu przedstawia sprzedaż dla kontrahentów w poszczególnych miesiącach. Dane posortowane są według obrotu za cały analizowany okres, od kontrahenta który uzyskał najwyższy obrót do kontrahenta z najniższym obrotem, przewyższającym obrót graniczny (ranking kontrahentów). Ostatnim wierszem danych w raporcie jest zawsze suma obrotów, który uzyskali kontrahenci poniżej obrotu granicznego. Obroty za podany okres można porównywać z obrotami za analogiczny okres rok, dwa i trzy lata wstecz.

szczegółyDrugi poziom szczegółowości, który uzyskuje się przez podwójne kliknięcie na wierszu tabeli, zawiera sprzedaż według grup towarów dla wybranego kontrahenta. Grupy posortowane są podobnie jak kontrahenci, dzięki czemu widać, którą grupą kontrahent jest najbardziej zainteresowany.

szczegółyTrzeci poziom szczegółowości zawiera sprzedaż towarów należących do wybranej grupy. Towary posortowane są podobnie jak grupy i tworzą ranking towarów, należących do danej grupy. Ostatnią kolumną raportu jest średnia cena jednostkowa towaru.

 
Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!