Jest tu kto?

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Informacje ogólne PDF Drukuj Email

Program 'Analiza / Synteza' (AS) jest programem typu Business Intelligence: cyklicznie zbiera dane ze wszystkich eksploatowanych w firmie systemów, umieszcza je w hurtowni danych czyli specjalnej zbiorczej bazie danych i za pomocą szerokiej gamy narzędzi prezentacyjnych przedstawia ich analizy, syntezy i przekroje.

Zbieranie danych, czyli importowanie ich z systemów wspomagających zarządzanie, z reguły jest w pełni zautomatyzowane i w dostępie do firmowych baz danych wykorzystuje mechanizm ODBC. Import odbywa się raz na dobę, przeważnie w nocy, gdy system informatyczny jest najmniej obciążony a dane kompletne. Import można również uruchomić w dowolnym momencie ręcznie. Poniżej przedstawiony jest przykładowy schemat obiegu informacji.

Hurtownia danych jest zrealizowana przy użyciu bardzo szeroko wykorzystywanego, wydajnego i łatwego w obsłudze silnika baz danych. Oprogramowanie to ma umiarkowane wymagania sprzętowe, zapewnia lokalny i zdalny dostęp do danych oraz jest darmowe, co znacznie obniża koszt całego systemu.

Informacje pobierane z hurtowni danych poddawane są przetworzeniu za pomocą standardowych lub dedykowanych (napisanych specjalnie dla potrzeb firmy) programów raportujących. Prezentacja wyników odbywa się za pomocą wielopoziomowych tabel, wykresów i wydruków. Dane można zapisywać (eksportować) w wielu formatach, m.in. w formacie Excela.

Wśród standardowych raportów są między innymi:

  1. sprzedaż towarów wg grup
  2. sprzedaż wg towarów
  3. sprzedaż wg grup odbiorców
  4. sprzedaż wg odbiorców
  5. zasięg sprzedaży (mapa)
  6. zakup wg dostawców
  7. sprzedaż dzienna
  8. stany magazynowe

Raporty dedykowane pisane są zgodnie z potrzebami firmy i uwzględniają jej specyfikę. Do ich zaprojektowania i wykonania wykorzystywany jest istniejący szablon lub raporty tworzone są od podstaw.
Program AS wyposażony jest w system pocztowy, rozsyłający z wybraną częstotliwością pod wskazane adresy e-mail, wybrane syntetyczne dane lub całe raporty.

 
Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!